Terapia i Koszty

Moja TERAPIA KIEDYŚ I DZIŚ
 

Pytacie się mnie o adresy lekarzy, koszty terapii i jej przebieg – tak więc żeby się nie powtarzać, udostępniam wszystko tutaj i będę aktualizował na bieżąco!

Najczęściej Zadawane Pytania

KLINIKA DR ARNO THALLERA

Moja Terapia Dziś

Terapię kontynuuję po dzień dzisiejszy, jednakże już nie u dr Gortera, tylko w praktyce dr Arno Thallera. Jego strona internetowa to: www.praxis-thaller.de i dostępna jest również w języku polskim jak i angielskim.

Dr Thaller stosuje lokalną hipertermię, która polega na podwyższaniu temperatury w miejscu, w którym 'obozuje' rak, do 42-44°C, co ma na celu rozbicie bardzo twardej skorupy komórki rakowej. Po paru 1-godzinnych zabiegach, pancerzyk takiej komórki zaczyna pękać, przez co staje się bezbronna. Podczas samej hipertermii podawane są kroplówki z dużą ilością minerałów i witamin. Po 5 godzinach hipertermii natomiast, stosuje się zastrzyki dendrytyczne. Ja ostatni zastrzyk miałem w październiku 2017 (łącznie przyjąłem 19 takich zastrzyków). 

Oprócz tego, u Dr Thallera dostaję wirusy onkolityczne. Arno stosuje 14 wirusów różnego typu, m.in. Parvo, NDV (Newcastle Disease virus), VSV (Vesicular Stomatitis Virus), Reco itd. Kolejność podawania wirusów jest w dużej mierze uzależniona od lokalizacji guza i tego, czy nadaje się on jeszcze do operacji. 

Muszę tutaj szczerze nadmienić, że do takich lekarzy jak dr Thaller trzeba się przyzwyczaić - ma swoje specyficzne podejście, które na początku może zaskoczyć. Do tego istotny jest również i fakt, że swoją praktykę prowadzi w miejscu zamieszkania. Jest to jednak bardzo ceniony w Niemczech lekarz specjalista od chorób immunologicznych, prowadzący sympozja lekarskie, który pomógł już wielu ludziom.

 

Najczęściej Zadawane Pytania

Informacje na temat kosztów, jak i adresy kontaktowe znajdziecie na dole tej strony, lub klikając w przycisk poniżej.

PIERWSZE KROKI

Czyli od czego zacząć?

WIARA I NADZIEJA

Dla niektórych może brzmieć tandetnie, ale dobre nastawienie to połowa sukcesu! W moim przypadku dużą rolę odegrała rodzina, przyjaciele i znajomi - trzeba trzymać się razem, szczególnie gdy rak depcze nam po piętach, czy też siedzi w głowie (dosłownie!).

DOKUMENTACJA

Trzeba zgromadzić wszystkie dokumenty: diagnozę (+ jej tłumaczenie na j.niemiecki lub angielski), aktualne płyty CD Rezonansu Magnetycznego MRT z opisem i tłumaczeniem Radiologa i całą resztę papierologii ze szpitala (wypisy i wszystko co może się przydać!)

KONSULTACJA

Wcześniej zgromadzone papiery pomogą przy pierwszej konsultacji. Tak jak wspomniałem wcześniej, ja leczę się obecnie u Dr Arno Thallera, ale możecie też skontaktować się z Dr Gorterem, u którego zacząłem terapię. Oni poprowadzą Was dalej.

BUDŻET

Tak jak już napisałem gdzieś powyżej, leczenie tego typu nie jest refundowane (przynajmniej narazie, walczę o to, by było!). Ja musiałem wziąć kredyt i udało się też zebrać pieniążki przez zbiórkę na GoFundMe. Osoby, którym pomagam korzystają z serwisu SIE POMAGA, który zresztą serdecznie polecam!

FINANSE

Terapia działa, ale trzeba przestrzegać jej zasad, nie można się poddawać. Walczycie nie tylko dla samego siebie, ale też dla Waszych bliskich, jak i dla tych wszystkich pięknych chwil, które są jeszcze przed Wami. Mnie doradzono prowadzenie bloga po to, żeby mógł gdzieś to wszystko dokumentować. Spróbujcie! Nie zaszywajcie się w czterech ścianach, wyjdźcie do ludzi, żyjcie!

TRZYMAJMY SIĘ RAZEM

Podjęliście leczenie? Zbieracie fundusze na następny etap? Chcecie podzielić się Waszą historią?  Chętnie pomożemy nagłośnić Waszą sprawę poprzez dodanie jej na naszą stronę (tu lub na Facebooku!)! Raczki powinny trzymać się razem! Zresztą nie bez powodu zdecydowaliśmy się na takie logo a nie inne! 🙂

ODPOWIEDZI NA

Najczęściej Zadawane Pytania

SUPLEMENTACJA - CZYLI CO BIORĘ NA CO DZIEŃ

Dla kogoś, kto patrzy na mnie z zewnątrz będę wyglądał teraz jak jakiś lekoman, ale wolę łykać witaminy niż na nowo walczyć z Freddim (dla tych co nie czytali bloga: tak nazwałem swojego raka). Tak więc codziennie rano biorę:

 • 100mg Cynku
 • 1200mg wyciągu z Kadzidłowca Indyjskiego (Boswellia Serrata)
 • 20 kropli homeopatycznych wspomagających system immunologiczny (dopasowanych przez dr Thallera)
 • 500mg Magnezu
 • 400mg Selenu (Cefasel Nutri)
 • 100mg Koenzym Q10
 • 100mg Omega 3
 • 4000i Witaminy D3
 • 1 kapsułka Omeprazolu na osłonę żołądka
Oprócz tego:

 • 2 razy w tygodniu przyjmuję zastrzyk z grasicą (5ml)
 • 2 razy w tygodniu otrzymuję dodatkowe krople od Thallera z mieszanką różnych homeopatycznych lekarstw
 • do tego dochodzi Witamina C 30g we wlewach – staram się brać ją jak najczęściej, z reguły 1-2 razy w miesiącu
 • 1-2 razy w roku robię też odtrucie organizmu z metali ciężkich u Dr Thallera.

koszty regeneracji systemu immunologicznego i bioenergoterapia u dr. kroissa we wiedniu

Jak pisałem na swoim blogu, na własną rękę odwiedziłem dr Thomasa Kroissa we Wiedniu w celach regeneracji systemu immunologicznego. Koszty jakie poniosłem to 5 x 500 euro, w co wliczona byla regeneracja, jak i bioenergoterapia. Było to pierwsze, co zrobiłem po chemioterapii, bo czułem, że mój organizm nie miał już siły walczyć po tym, co zafundowała mu chemioterapia Temodalem.

 

Strona Dr Kroissa

Link otwiera się w nowym oknie.

koszty terapii w medical centre cologne (KÖLN)

Za całą terapię w dawnym Medical Centre Cologne (Köln) u Dr Gortera zapłaciłem łącznie 56,000 euro (tak, mnie też ta kwota przeraziła). Tę terapię pomogła mi opłacić zbiórka pieniędzy jak i kredyt, który zaciągnąłem w swoim banku. Podczas terapii otrzymałem: zastrzyki z komórkami dendrytycznymi (6 zastrzyków, z czego koszt jednego wynosił 4000euro), lokalną hipertermię jak i kroplówki z witaminami i minerałami. Dr Gorter otworzył nową klinikę (bo wcześniejszą z niewiadomych mi przyczyn zamknięto – mogę tylko przypuszczać, że maczał w tym palce jakiś koncern farmaceutyczny), ale nie wiem, jak prezentują się ich koszty na dzień dzisiejszy.

Strona Dr Gortera

Link otwiera się w nowym oknie.

KOSzTY TERAPII U DR. ARNO THALLERA

Obecnie kontynuuję swoją terapię u dr Arno Thallera, który praktykę prowadzi w swoim miejscu zamieszkania w Niemczech. Dostaję u niego:

 • wirusy onkolityczne (500euro za 10ml): Parvovirus, NDV I i II, VSV I, VSV II
 • hipertermię (200-250euro),
 • terapię ozonową (200euro),
 • odkwaszanie organizmu (150euro),
 • wlewy z witaminą C (30g wlew 50euro)
 • oraz kroplówki z witaminami i minerałami (100euro). Dr Thaller współpracuje z Laboratorium w Ulm, gdzie wysłał mnie 13 razy na zastrzyki dendrytyczne (koszt takiego zastrzyku to 6480 euro, wliczone w to były kroplówki z minerałami). Ostatni zastrzyk przyjąłem w październiku 2017 i w związku z tym, że nie ma narazie żadnych oznak komórek nowotworowych w moim organizmie, to nie planujemy następnego.

Strona internetowa Dr Thallera może wydawać się na pierwszy rzut oka stara, ale zawiera wszystkie potrzebne informacje i dane kontaktowe. Dostępna jest w języku niemieckim, jednakże znajdziecie na niej też parę tłumaczeń na język polski i angielski.

Strona Dr Arno Thallera

Link otwiera się w nowym oknie.

Zastrzyki dendrytyczne i PARapoxvirus

Na 3 dni przed pobraniem krwi potrzebnej do wytworzenia zastrzyków z komórkami dendrytycznymi w Ulm, przyjmowałem Prapoxvirus w postaci podskórnego zastrzyku (w brzuch). Miał on za zadanie podwyższyć stan systemu immunologicznego. Na 1 dzień przed terminem przyjmowałem kolejny taki zastrzyk. Ciekawostka: ten wirus można kupić u weterynarza, bo stosuje się go m.in. w szczepionce przeciwko nosówce u psów.

W Ulm, dr Gansauge pobierał ode mnie następnie 200ml krwi celem przefiltrowania, czy też wyodrębnienia z niej monocytów. Monocyty to komórki wchodzące w skład białych krwinek. Po filtracji zostawały one następnie sześciokrotnie mutowane, a przy ostatniej mutacji dodawane były do nich moje stare komórki rakowe po to, by monocyty poznały wroga, z którym mają walczyć.

Zdrowy organizm potrzebuje pomiędzy 800tys. a 2 milionów monocytów, ja z kolei w zastrzykach dostawałam średnio między 15 a 20 milionów, co jak się można domyśleć, było szokiem dla mojego systemu immunologicznego.

Komórki dendrytyczne żyją w organizmie od 3 do 4 miesięcy i „uczą” nowo narodzone monocyty, które komórki mają zwalczać. Ja nazywam monocyty, czy też białe ciałki krwi, policjantami naszego systemu immunologicznego. Łatwiej jest to sobie wszystko jakoś wyobrazić…

Strona Dr Frank'a Gansauge

Link otwiera się w nowym oknie.

Odkwaszanie organizmu i kadzidłowiec indyjski

Ostatni miesiąc zajęła mi sprawa małego chłopca, mojego małego imiennika z Ukrainy. Daniel ma tylko 2latka i zmaga się z tym samym glejakiem co ja…

Wirusy w terapii immunologicznej zaawansowanej choroby rakowej

Chciałbym dzisiaj zdradzić Wam, na czym polega terapia immunologiczna w praktyce dr.Thallera…

Badanie PET-MRT – nowoczesne diagnozowanie raka

Wczoraj wylądowałem w klinice w Monachium na bardzo ważnym dla mnie badaniu. Słyszeliście może o PET-MRT?